Kontakt

pomoc@bezpecnavina.cz31. 1. 2017

2 komentáře, 2 útoky

Pod příspěvkem s interpretací písně Why? se objevily dva zajímavé komentáře, které se pro mne staly studnicí inspirace k videu, které dnes posílám.

Obzvlášť se těším na vaše komentáře, protože nezapomeňte, že v tom videu tvořím z mála mnoho a neznám skutečný kontext, ve kterém byly ty komentáře napsány. Proto je velké riziko, že se třeba netrefím do intepretací většiny z vás.

Každý může trpět bludy. Tedy i já.A zde je slíbený studijní materiál:


A tady je kdyžtak odkaz přímo do diskuse.

9 komentářů:

 1. Už toho mám dost. Když tohle napíšu, mám na mysli toto video a vypínám ho? Nebo mám na mysli vztah s mým narcisem a jdu ho zabít? Nebo mluvím o svém utrpení a jdu zabít sebe? Nebo mám na mysli něco úplně jiného?

  OdpovědětVymazat
 2. Proč hned zabíjet!? Pokud někomu něco není jasné, je lepší se zeptat a nevyhrožovat... Mě ten rozbor připadá srozumitelný a logický :-) líbil se mi. Vyhovuje mi i způsob vyjadřování pana Tomáše, já bych chtěla vidět kritika, jak by mluvil do kamery :-D, není to nic samozřejmého a řada lidí by to nesvedla možná vůbec. Myslím, že využitím těchto dvou příkladů konverzace mě zase v něčem otevřelo oči.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak s reakcemi typu druhého komentáře, ve videu rozebiraneho myslim jako prvni, ten otevreny útok, jsem se v životě setkala mnohokrát. Vždycky mě to zranovalo, cítila jsem velmi nepříjemné pocity, ať už to bylo mireno na mě nebo na někoho v mém okolí. Nemohla jsem pochopit, co toho člověka vede k takovému jednání. Neuměla jsem se bránit, neuměla jsem zareagovat,jen jsem cítila trapno.Protože i můj partner v tomhle vyniká, krom jiných, Tomasem velmi výstižně popisovanych reakcich,objevila jsem kurz Bezpečná vina a tam jsem pochopila...A teď pracuju na tom, abych uměla reagovat a bránit se... Velmi doporučuji, funguje to, i když to neni jednoduche :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, potřebuji radu... zdá se, že konečně úspěšně unikám manipulatorovi, ale na něj je nabaleno několik mých přátel, kterým věřím a kterými on také manipuluje - zejména tak, aby se celá situace ještě víc zkomplikovala... od něj mám distanc, ale přátele nechci ztratit... i za cenu toho že s ním musím přijít do kontaktů... jak z toho???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokazi se vcitit do vasich pocitů. V mem pripade slo o cloveka na kterem bylo nabaleno mych poslednich 10 let tvrde a poctive prace, mnoho mych pratel a hlavne kus meho vekove nejlepsiho zivota. Musela jsem vse opustit, s vedomim, ze nemohu zmenit okoli, jen sebe. Trvalo to dlouho, prisla jsem o vse, zustali jen nejblizsi a dluhy. Zmitala jsem se v tom "proc". Kurz Tomase mi otevrel oci. Po sesti letech pádů a vstavani jsem procitla. Bude to za chvili 7 let a ja konecne stojim na vlastnich nohach, stestim bez sebe, ze mohu zapomenout a jit dal. Dokonce jsem dokazala toto poselstvi poslat nasemu byvalemu vedoucimu pracovnikovi u ktereho jsem hledala zastani a on tehdy nechapal o co mi jde. Nevim jestli to pochopi dnes, ale je to asi vedlejsi. Dulezitejsi pro mne je, ze chci zase zit, pracovat i milovat. Tak preju vsem odvahu - pomoc mame - tomas je s nami.

   Vymazat
 5. Stále častěji mě po zhlédnutí Vašich videí napadá, jak je to s těmi ostatními případy, kdy se nejedná o učebnicové případy. Takhle, jak ty lidi popisujete, je to jednoznačné a pro pro většinu lidí celkem dobře rozpoznatelné. Ale co když se někdo projevuje takhle "zvláštně" jen občas ? Kdy jsou to jen takové záchvěvy a pak je zase normální. Bez Vašich videí bych nad tím možná ani nepřemýšlela a neměla malé podezření, že se jedná o psychicky narušenou osobu. Jak jste říkal,nejlépe se to pozná v konfliktu.Ale když ten konflikt skoro není a nebo je méně častý, je to fakt těžké. Přece nebudu vyvolávat konflikt jen, abych toho člověka vyzkoušela. Ale v těch případech, kdy konflikt je, umí svou perfektní argumentací vždy hodit vinu na mě. Myslím, že to souvisí s inteligencí toho člověka, protože čím je inteligentnější a výmluvnější, tím vždy ze všeho vyjde jako vítěz. Neumím se dost adekvátně bránit. Nakonec když uznám svou vinu (ikdyž o ní vnitřně nejsem moc přesvědčena) je vše v pořádku, je mi odpuštěno a jede se dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je přesné: "když uznám svou vinu,... je mi odpuštěno a jede se dál." Potřebuje mít pocit nadřazenosti. Potřebuje být vítěz. U nás se toto děje zpravidla vždy poté, co zjistí, že mám v něčem navrch. A může to být i nepodstatná věc. Třeba že jsem se za totáče podívala "na Západ" dřív než on... Pak si rychle najde něco, aby mě mohl obvinit a dostat pod tlak. Když tu vinu nakonec uznám, v tom lepším případě už dá pokoj a "jedeme dál", v tom horším případě mi to ještě několikrát otluče o nos.

   Vymazat
 6. Já bych řekla, že Anna Raniajková by utiekala ze vztahu protože je agresorka a evidentně by narazila. Její reakce mi připomíná reklamu na WC dezinfekční prostředek. Jak se na okraji toaletní mísy houpou mikroby a paraziti, lebedí si ve špíně a naráz tam člověk začne stříkat čistící prostředek a ty malý mechy začnou ječet jak o živit: "fůj, fuj, zachraň se kdo můžeš, je tady (..název produktu..) pomoc, jde nám o život.., utíkejte všichni.. Tak stejně na mě působí Anin příspěvek. Jako ten bacil, co utíká z toaletní mísy tak rychlo ano dá dá, než ju spálí Viktor čistič Savo.. :D :D jak se ta reklama jmenuje.. Ty zelený potvory na WC míse ? Dejte to sem někdo, ať to vidíme v reálu :)

  OdpovědětVymazat
 7. Reakce Johany ? "Babochlap" Tyto typy žen v ženských smečkách velmi dobře známe. Pohybují se v agresivní narcistické mužské společnosti. Nejdřív jsou oběti mužů, aby se udržely přijmou sekundární roli. Je z ní "Ani ženská-ani chlap." Vzdá se své ženskosti, protože narcisté na ni útočili, příjme povahu útočného mužského narcisty a oběť do které se začnou strefovat si najdou společně. Ona takzvaně "povýší" taková docela slušná "společenská perverze" Analýzy a rozbory ji dokážou dost nakrknout, protože právě ty ji ohrožují. Takovej narcista když to shlédne, hned může říct: "no jo, ty jsi vlastně ženská a měla by jsi být dost jiná..a je to venku.." takže Johana volí obranu útokem. Bojí, bojí.. Nemůžu si pomoct v upřímnosti a tak jí to řeknu: "Oni/On - Narcisté si tě stejně neváží. Stal se z tebe babochlap. Oni si neváží nikoho. Budeš se akorát sebezapírat, střídavě plazit a prsit a pořád s maskou chlapa. Vyflákni se na to. Nauč se si obhájit a ubránit svou ženskou roli a žít SVŮJ život." Tak, aby jsi žila jako uznaná ženská vedle chlapa a né jako babochlap co ze strachu sestřeluje všechno citový vedle chlapa.... Je to lepší a skutečný.. Tyhle uprděný Babochlapáci, alá ženská.., děláš nám s tím akorát ostudu. Srabe.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za vložení komentáře.

Tomáš Pour