Kontakt

pomoc@bezpecnavina.cz16. 4. 2017

Nefyzická agresivita feat. Odnauč se říkat NE!

Komentáře pod minulým příspěvkem byly opět košaté. Tady je opět pár asociací na téma nefyzické agresivity a milovníci kultůry mají ve videu rozbor další písně, tentokrát z české produkce.Pokud Vás tato interpretace zaujala, tak zde si můžete objednat zmíněnou lekci Úchylův průvodce velikonocemi.

P.S. Jak jsem interpretoval text té písně, tak jsem si v tu chvilku nevšiml, že druhá sloka začíná takovou krásnou narcistickou replikou:

I když se známe jenom chvíli, 
Tvůj obraz můžu kreslit z paměti.

To je opět taková typická ukázka průběhu vztahu s narcistickou osobou, která v tomto textu po chvilkové známosti vyznává lásku a hned nasazuje všechny ty manipulativní a emočně agresivní prostředky k paralýze své oběti.

36 komentářů:

 1. Moc se mi líbí, jak ty písně rozeberete. Vztah s manipulatorem a narcisem v jedné osobě jsem si prožila a váš rozbor mi vždy připomene ty krásné snové začátky a pak ten hnusný pád do reality, kdy už není vubec jednoduché odejít ze vztahu a hlavně když už se to podaří, tak není jednoduché zapomenout, znovu získat sebedůvěru a začít pomalu žít lépe. Přeji všem, kteří ještě nedokázali utéct z takového vztahu, mnoho sil a víry, že bude líp.

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně takhle to u mě probíhalo. Sedla jsem na lopatu. Trvalo dlouho,než jsem procitla.Zajímavé na tom procitání je postupně se propracovavat sebou samým,jaké potřeby vám takový člověk uspokojuje. Je nutné tímhle sebepoznanim projít,aby už člověk na další lopatu nesedl. Myslim, ze Tomášův kurz a konzultace to umožňují. Jsem za ně vděčná.

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý. Jen nevím, zda inkriminovaná píseň příslušnou manipulaci propaguje, zda ji koná, nebo zda před ní varuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslim, že to je na každém,všechny možnosti jsou na místě. Ale podle mě to neni důležité pro výklad, jde o pochopení manipulativnich technik... ,To je ale jen můj názor :-) Pěkný den!

   Vymazat
  2. Můžu vás uklidnit, ta píseň ji ukázkově koná.

   Vymazat
 4. Stale v takom vztahu som...uz davno som precitla,ale nemam moznost odist...bohuzial vsetko o com sa tu rozprava prezivam den co den...akurat,ze s tym,ze vztah ukonci ma uz partner nemoze vydierat,lebo je to jedine po com tuzim...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, takové vydírání taky znám. To bylo stále dokola - no, však si vysvětluje rodině a dětem, proč si rozbila rodinu... vždyť se mnou nebuď, ale zapomeň na to, že ti nechám děti...Jednou si moje žena, tak musíš .... Prozradím vám "tajemství" Budete ho čím dál víc nenávidět, bude vám čím dál víc odporný a na vás to bude čím dál víc vidět a na to konto se začne teror stupňovat... Vím dobře o čem mluvím. Seberte se a upalujte pryč, co nejdál. Taky jsem nakonec utekla - psychický teror začal přecházet do fyzického ale já byla ta kdo ničí rodinu, on mě jen strašně miloval a snažil se ji stmelit ..... TAK TAKOVOU LÁSKU AT SI STRČÍ DO P....CHŘTÁNU
   Vždycky je možnost odejít, věřte mi. Mít literární střevo, napíšu o tom román. Chce to spoustu síly, sebezapreni, vlastní disciplíny a hlavně CHTÍT ..... Přeji hodně štěstí a hodně sil.

   Vymazat
  2. Jo mela jsem to samé. ..

   Vymazat
  3. Jse jiz 20 krasnych let co jsem to dokaza..nebylo to jednoduche .ale stoji to za to i s ditetem...

   Vymazat
  4. Já to zvládla s s dcerami také.Držte se,teď mám ještě třetí dítě,syna dva roky a je pro mě požehnáním po tom všem a jsem sice sama na něj,ale jsem ráda,lepší,než být s takovým magorem.Užívám si klidu.Držím palce,držte se😊😊

   Vymazat
 5. Ďakujem skvelé vysvetlenie, odišla som z takéhoto vzťahu, ešte stále som v procese "liečenia", najhoršie bolo to precitnutie, ale cítim sa opäť ako človek...

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den, celý svůj život se této manipulaci bráním a vlastně nic jiného ve vztazích neznám a nedělám. Poznala jsem i fyzickou agresivitu, která je ale jasně rozpoznatelná a hranice si určím snadno. Je pravdou, že takové vyznání jaké vyplývá z textu, mě svým způsobem osloví. Muž je dominantní, ví co chce a chce mě. A nějak se naivně vždycky domnívám, že když si mě ochočí tak se o mě a děti taky postará.

  OdpovědětVymazat
 7. Po přečtení všech těch příspěvků, jsem se rohodla reagovat -
  ač to moc nemám ve zvyku ale nedá mi to. Zajímavé je, že se tu ozývají samé ženy... Asi proto, že sami jsou čisté a žádná manipulátorka mezi námi není - jasně, to všechno chlapi. Dámy, netvrdím, že chlap nemůže ženě ublížit - o tom se musí mluvit, psát atd. Ale běda, když se napíše TOTÉŽ o ženě - jen si připomenout ty slavné "kamarádky" co mají na svědomí - pokud ho mají - rozvrácené manželství a to nejen z nevěry ale pomluv a intrik, běda, když ženu osočíte z panovačnosti a manipulátorství v manželství. To je najednou na vše odpověď - mají právo na své rozhodování - často i v rozhodování za manžela, pokud si obhájí své , byť je to blbost a chlap vyhoví a ukáže se, že je to blbost - nemá JÍ přece poslouchat, ne? atd. Vše má dva konce dámy, nic není jen na tom druhém, jen se chtít zamyslet. Nehájím případy, kdy jeden z partnerů není schopen KOMUNIKACE ale nedivím se, když panovačné a svéhlavé pipině chlap vezme roha - ono svalovat vše na druhého je nejjednodušší a poslední dobou se z žen stávají blbky, vše okolo sebe urážející, neboť ony ví vše a všude byli třikrát - sebevědomí si pletou s arogancí - Arogance je ve zkrytý vnitřní pocit méněcennosti, převlečená nesebedůvěra, naduté ego a vlastní nedostatek. Rovněž ženské EGO - tolik zmiňované jen ve směru k mužům. Nadutá, protivná blbaňa má právo na svůj stav a může za to stejně ON - znáte to? Či fiflena která ovládá vše okolo sebe - neznáte to? Dělám vedoucí řadu let v ženském kolektivu - poslední dobou je mi z toho, co dokážou právě ženy, zle. Je mi úplně jedno, co si o tom myslíte - jméno psát nebudu - proč, tady jsou samé "anonymky" a tak to není přeci důležité. A teď se třeba po...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslim, že není důvod se po... z vaseho příspěvku. Krásně názorně jste předvedla, že ani ženám nechybí agresivita. Myslíte, že si tady všechny jen tak hrajeme na oběti manipulátorů a jsme přesvědčeny,že zeny toho nejsou schopny? A proč že tu nevystupuje s vlastní zkušeností žádný muž? To bude asi souviset se zpusobem řešení problémů po mužsku, že by se muži neradi svěřovali? Sama jsem vyrůstala v rodině, kde vládla narcistni a manipulatorská matka, takže vim, o čem píšete. Můj otec by mohl být ucebnicovym prikladem pro tento blog. Presto by to nikdy nepřiznal troufám si tvrdit.
   Určitě je to téma k diskuzi...
   a výměně názorů, ne vsak duvod útoku proti ženám.

   Vymazat
  2. Strašný výlev, máte problém. Počítám tak za tři roky si ho uvědomíte. Znám hodně žen a u některých vím, že jsou tzv. jednodušší a že své problémy si působí zhusta vlastním přičiněním. Váš nešťastný příspěvek je ale tak barvitý, nabitý urážkami a nepodloženými spekulacemi (nebo s těmi ženami večeříte, víte, co PŘESNĚ se u nich doma děje?), že mi až připadá nemožné, že byste jen nezrcadlila smýšlení někoho jiného. Takhle hnusná je žena k ženě málokdy. Samozřejmě i podsouvání domněnek je manipulace. Proto doufám, že se mýlím. Váš příspěvek je tak nemístně hrubý, že mám pocit, že si řešíte mindrák. Tento blog pomáhá všem. Mě pomohl v dlouhém rozhodovacím procesu k rozvodu. Nechci žít cizí život.

   Vymazat
  3. Velká pravda, 6eny jsou veliké manipulátorky a to velmi často v lesbických vztazích, kde žádný muž nefiguruje. V tom si rozhodně ženský nenechají nic líbit a plně se emancipovaly i na poli manipulace. Vlastní zkušenost.

   Vymazat
 8. 1) muži mají rovněž prostor vyjádřit se zde. Nedělají to. Pokud ano, reagují útočně aliaz "útlocitné pipiny" Nikdo je nenutí, aby mlčeli. Asi je to netrápí natolik, aby řešili a hledali a nebo je pohodlnější vyřádit se na manželce, než se snažit..

  2) Případů kdy manžel despoticky šikanuje, fackuje a kope manželku i děti jsou tisíce.

  Nevím o tom, že by bylo alespoň stovky, nebo tisíce případů, kdy matka řeže manžela a "děti"

  Tím to asi bude vážená slečno/paní vedoucí ženského kolektivu..

  4člená rodina a z toho 3 lidé vyfackovaní jednou osobou na tisíc způsobů několik let. No neřeš to.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ad 1) jasne, i muzi maji pravo se zde vyjadrit. Kdyz jsem to udelal, tak se tady muj prispevek neobjevil. Neprosel kontrolou.

   ad 2) na tomto serveru se resi v prvni rade nefyzicka agrese. Tam je to genderove prilis nepodminene.

   Vymazat
  2. 1) Toto je dotaz/připomínka/vina jak chcete na Tomáše. My "příspěvkáři" nespravujeme chod tohoto blogu..

   2) Agrese je jen jedna. Má různé variace, nemá oprávnění a je fuk, jaké pohlaví se jí dopouští.

   Vymazat
  3. No tak jestli chcete, tak tento server se zabyva v prvni rade agresi ve sve, jak rikate "variaci" nefyzicke.

   Vymazat
  4. Technicky dodatek: mozna muj prispevek predtim neprosel, protoze se nezobrazil automaticky test na roboty. Mozna to bude otazka verzi prohlizecu a pod. Zkusim to v pondeli znova z jineho pocitace...

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 9. Se to tady pěkně schází a vybarvuje :) Od panů s prazvláštní empatií -
  útlocitných pipin, přes obranářku mužů ze ženského kolektivu a korunu tomu nasadil Čuňas, tedy pardón chtěla jsem říct pan Čuněk s parádním postojem:
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/kazda-zena-je-zodpovedna-za-to-s-kym-splodi-dite-cunkuv-recept-na-neplatice-alimentu-30387?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
  „Každá žena je zodpovědná za to, s kým zplodí dítě." Čunkův recept na neplatiče alimentů"

  Takže manžel přijde domů, vyliská děti a manželku, tu pro jistotu ještě zkope, nezaplatí alimenty, takže manželka z mateřské táhne rodinu, pere, vaří, uklízí, kojí, dělá boxovací pytel manželovi když špatná naladička a Čuněk z toho obviní manželku - její vina, špatně si vybrala.., paní obranářka se rovněž zastane pana manžela zabijáka a neplatiče a navrch to oštempluje pan "Pipiňák" arogantním: "prosím tě, nebuď pořád taková útlovitná pipina"

  Jednoduchý ne ? Nějaké další skvělé návrhy ?

  OdpovědětVymazat
 10. Tohle:
  1) výzva - vyjádři svobodně svůj názor "Gottovi vousy se vám líbí/nelíbí ?
  2) po výzvě ke svobodnému vyjádření následuje zákeřné a podlé "Uvalení viny" a
  3) následuje trest:Vykázáním a navrch
  4) zesměšnění: "nějaký plešoun"

  5) Obhajoba celého zákeřného a podlého útoku zní: "Vždycky jsem vás pane Gott milovala"

  Toto je nechutný ! Banášová se shodila na roveň podlézavého primitiva.

  Takže: Svoboda/Útok vykonstruovanou vinou, což je zároveň obhajoba a oprávnění k útoku/Trest...

  https://www.super.cz/497894-banasova-se-zastala-sveho-idolu-karla-gotta-z-hlediste-vykazala-divaka-kteremu-se-nelibily-zpevakovy-vousy.html

  Zoufalá moderátorka, činí zoufalé plazící se, ponížené útoky k obecenstvu, které si za zábavu zaplatilo, aby na sebe upozornila v očích Gotta.
  Nechala bych si vrátit peníze za lístek, dopravu a ještě ji rozmázla v médiích.
  Oni mají bavit lidi, nikoli je soudit, trestat a "brát za to plat"
  Chudinka primitiv Banášová :(

  OdpovědětVymazat
 11. Čunek taktéž zabodoval:
  Právníci, Policajti, Soudci, Státní zástupci, Probační a Mediační služba, Trestní zákonník, Rodinné právo, Sociálně-právní ochrana dětí, Registrovaná partnerství, Sňatky, Ústava, Občanský zákoník, Psychiatři, Psychologové, Terapeuti a desítky dalších institucí, charit a spolků se vzdělávají, studují, skládají zkoušky, atestace, praxe na vzdělání a schopnost tyto funkce zastávat, soudy odsuzují neplatiče alimentů. "STÁTNÍ INSTITUCE" prověřují finanční stavy otců a musí je "NUTIT", aby platili na své vlastní potomky a Čunek v politice obhajuje svůj postoj:

  „Každá žena je zodpovědná za to, s kým zplodí dítě." Čunkův recept na neplatiče alimentů"

  Takže všechny výše uvedené instituce, soudy, atd.atd., jsou vlastně idioti, že se zabývají rodinnou a nutí plnit otce jejich finanční zodpovědnost a povinnost vůči vlastním dětem ?
  Za vsechno může matka ?
  Tak to měl pan Čunek asi ne příliš pěkné dětství, chudák se s tím nevyrovnal do dnešních dnů a teď prezentuje svoje dětské zážitky ?
  Nepochází náhodou z rozvrácené rodiny, kde otec utekl, trpěl nouzi a za všechno může máma ?
  To by takovému osobnímu primitivismu odpovídalo... Primitiv.

  OdpovědětVymazat
 12. Nejsem schopná se Čunkovi přestat smát. Mám chuť napsat do PS, ať mu koupí dudlík, pleny a zařadí se mezi své vlastní děti pod manželku jakože k máme.. :) :)

  Čunek je neskutečně směšnej :)
  Pro neplatiče alimentů si po vydání rozsudku a nenastoupení do výkonu trestu jezdí "zásahovka" , celý komando kukláčů - ozbrojených.. A Čunek vyrukuje s "perlou světa" Matka s nakupníma tažkama, ověšená děckama a 10sítkou mateřské by to měla zmáknout sama, je za to zodpovědná..
  Nebudu se divit, když se v budoucnu někde provalí, že Čunda trpí deviací. Jak se jmenuje deviace, kde dospělá osoba skočí do plen a chce kojit, krmit, přebalovat ?
  To by mi dávalo smysl. Čunkův rychlý počet:

  "Není na sunar. Kdo za to může ? Máma !"

  Úroveň batolete... Možná, že se z Čunkovic soukromého života dozvíme pikantnosti rovny deviace 59 let versus batole "v politice" a ti kukláči, soudy, probační úřady, terapeuti.., to je u Čunka pouze doprovodné divadlo jeho velkolepého výstupu..

  Výkřik do tmy: Narcisek batole Čunek.
  :) :) :) :) ... Tomu se nedá nesmát. :)

  OdpovědětVymazat
 13. Oprava:
  Výkřik do tmy:
  "Za všechno může Máma !"
  Podepsán: Narcisek batole Čunek.
  :)

  OdpovědětVymazat
 14. Psychopati.. Bělobrádek..a Čunek: "trpí i děti, s tím se nedá nic dělat.
  Co na to říct ? Psychopat !!!
  http://echo24.cz/a/iyR47/najdete-si-chlapa-radil-samozivitelkam-belobradek-a-schytal-to

  OdpovědětVymazat
 15. Teď, myslím, Tomáši poněkud manipulujete sám. Ta píseň je o tom, že mu prostě holka nechce dát. To je to NE. Nic víc v tom není. Obávám se, že už vidíte manipulátora za každým slovem a rohem. Připomíná mi to trochu hon na čarodějnice... Tehdejší lid také rád ochotně uvěřil kazatelům, kteří ukazovali prstem. Rozbory písní jsou hodně nebezpečné. Znáte se s autorem? Konzultoval jste text s ním? Pochybuji.

  OdpovědětVymazat
 16. Zajímavý "účelový, manipulační, politický obrat"

  Navazuji na komentář a děj - sled událostí z 24.dubna 2017 a dnes.

  Pan Čunek:
  24.dubna 2017
  Bělobrádek..a Čunek: "trpí i děti, s tím se nedá nic dělat.

  http://echo24.cz/a/iyR47/najdete-si-chlapa-radil-samozivitelkam-belobradek-a-schytal-to

  "Cokoli, hlavně nepřidávat samoživotelkám ! Trpět budou i děti, no-a-co !, aneb patologickou osobnost poznáš v momentě, kdy jde o reálné peníze...

  A dnes ?
  20.července 2017 (4 měsíce rozdíl)

  https://video.aktualne.cz/dvtv/vymirame-a-porad-tancime-na-palube-titaniku-jsme-prilis-poli/r~4e62e80042ef11e7ac060025900fea04/

  " neúspěšný kandidát KDU p.Čunek kope za rodinu ! Hlavní jsou ty DĚTI !"
  Málo mladých, málo dětí.., to je pro nás problém. Vymíráme...
  Pan Čunek:
  "Jen ty nejlepší úmysly.., on nám ukáže: JAK SE TO DĚLÁ SPRÁVNĚ..

  Takže teď už to není:
  " trpět budou i děti no-a-co !, ale teď už je to "hlavně ty děti ?"

  Politika je manipulace a boj o moc, ovšem pan Čuňe(k) se s tím nemaže.
  Oboustranný kabát v neónových barvách... :(
  Až to křičí do uší, bije do očí a zvedá žaludek..

  OdpovědětVymazat
 17. Dobry den pane Tomasi,koukam,ze posledni zaznam mate z dubna letosniho roku. Budou dalsi clanky? Dekuji za odpoved. Michaela

  OdpovědětVymazat
 18. Dobrý den. Zde reaguji na seminář o tom, jak se bránit manipulátorovi. Ale.. Řeším jinou věc. Já od něj odcházím. Je to dost komplikované, náročné hlavně pro mě a pro děti. Jenže jiná cesta není. Manipulátor nikdy ze vztahu neodejde a nikdy neodejde dobrovolně ze společné domácnosti. Můj dotaz zní. Nebylo by lepší zařídit, aby tito manipulátoři byli lehčeji napadnutelní dle zákona?? Nebylo by lepší udělat seminář pro týrané ženy a poradit jim, jak z toho ven??? A né, jak s nimi jednat? Víte, co mě doporučili na policii. Naprosto se od těchto lidí izolovat. A proč, když já nikomu nic nedělám, musím obhánět 1000 úřadů, abych se domohla jen toho, aby mi někdo uvěřil, že jsme já i děti pod psych. tlakem. Proč musíme dál podstupovat psych. tlak odstěhováním se, tzn. placení si nájmu, právníka, atd. PROČ??

  OdpovědětVymazat
 19. Dobrý večer. Jsem si če věku, kdy bych už měla mít rozum (je mi 37) nicméně opak je pravdou... Asi tak trochu další bezesná noc plná strachu z dalšího dne. Co přijde? Za co všechno budu moci dasi den svého "krátkého života"? Života plneho pocitu viny a strachu.S manipulatorem jsem se seznámila před necelými dvěma lety. Hned na začátku jsem si myslela,že je to konečně ON muž mých snů se kterým budu do konce života! Konečně člověk,který je nastaven podobně jako já. Ma stejné sportovmi zaliby,rád chodí ven,místo do hospody,je raději s partnerkou než s kamarády,rád chodí na společenské akce...bylo mi trochu divné,že hned chce poznat mojí rodinu a chce byt okamžitě její součástí,ale + zkrátka převyšovaly!= růžové brýle nasazeny a jedeeeeem
  A ejhle ze znaků manipulátora má,až na tři body,které nemohu úplně a 100% vědět neb nejsem jeho rodič,kolega či zaměstnanec, všechny a sedí a to naprosto! Ovšem ve chvíli, kdy jsem to zjistila mě měl již tvrdě a pevně svazanou svými emočními provázky a gumičkami. Neskutečné, jak těžké je odejít!a to nejsme manželé a nemáme děti. Přišla jsem o téměř všechny známé,chodila jsem k psychiatrovi a pak k psycholožce abych se srovnala a začala fungovat,když problém je na mojí straně a on je ten,který trpí! Čekali jsme spolu miminko,ale potratila jsem před nedávnem a byla to pro mě obrovská rána i když po všech těch událostech, které se za náš krátký vztah staly si říkám, že to bylo asi poslední varování jestli s tímto člověkem mám doopravdy v úmyslu založit rodinu. Když jsem se s nim rozešla,bylo loni v zimě, úlevu mi to nepřineslo. Pronásledoval mě, psal z internetu z jiných telefonních čísel, nechal mě dokonce i sledovat,aby se do pátral kvůli komu jsem ho opustila. Neměla jsem odvahu udat ho na policii a vydržela jsem to asi měsíc. Pak nastal bod zlomu,začal se chovat jinak a vypadalo to,ze to pochopil a ze me miluje a chápe a půjde k psychogovi,aby svůj problém vyřešil no a já opět povolila uzdu svým citům a dovolila mu,aby se dostal zpět do mého života. V současné době s ním ani nemůžu vést intimní život, mam už prostě blok. Je to pocit,že už mi tak ublížil,že s ním nemůžu bydlet atd... vše jsem mu to řekla a žiju ve svém bytě. Nechápe to, vyhrožuje různými způsoby,zraňuje,vydírá a v tu samou dobu mluví o životě se mnou. Nedokážu se psychicky odpoutat nedokážu ho nenávidět a nedokážu ho zatratit. Vím,že takhle to dlouho nevydržím a vím,že život s ním by byl doopravdy až konce,do smrti jednoho z nás jak říká,ale ten konec by nastal předčasně. Chci se z toho vymanit a prožít hezký život,naplněný,šťastný a plný hezkých zážitků. Jašně, že všude je něco, ale na vztahu se má pracovat a budovat společný život,ale s člověkem, který za to stojí a o kterého se můžete opřít a on o vás!

  OdpovědětVymazat
 20. Po celou dobu vašeho výkladu jsem měla pocit že mluvíte o mě. Celých 35 let v tomto žiji. Pokud jsem měla námitky nepustil mě ke slovu, moje citové problémy nebral v potaz, nikdy mě nevyslechl protože mě nikdy nepustil pořádně ke slovu. Pokračovalo to pomalu 20 let v alkoholu, již 10 let abstinuji a to s úspěchem. Teď posledních 2 a půl roku se začínám bránit, otevřeli se mi oči. Uvádí mě do stavu sebeobviňování, protože on je ten kterému ubližuji já, protože ho chci opustit. Drží mě v takovém stavu, že mám pocit že mu opravdu ubližuji a on o tom ví. Chci odejít i rodina a okolí mi to schvalují a zároveň mi podkopávají nohy. Prý přijdu o starobní důchod po muži a o společný byt. Nechci nic hmotného protože cítím že mojí rodině jde o to, že se o ně nebude mít kdo postarat, cítím ze všeho jejich sobeckost a prospěch. Muž nerad vyřizuje, ale strašně mě při tom ponižuje, sebral mi veškerou sebe úctu. Syn je alkoholik a ten má zase strach že nepodědí byt. Vím že když v této rodině zůstanu, tak i kdybych ovdověla ( mě je 55 a manželovi 66 let) , tak se mi do bytu nastěhuje syn z družkou. Takže na tom budu pořád stejně, chci být sama, ale, ale. Nevím jak odejít vím jen to , že chci do podnájmu a být konečně člověkem a né otrokem kterého si ze mě udělali......Také mě odnaučil říkat NÉ, a takhle jsem dopadla, ale věřím , že tomu ještě není konec. ....

  OdpovědětVymazat
 21. Čo ak je to platonicky zaláskovaný plachý muž, ktorý vo svojich predstavách bojuje s tým, že mu žena jeho snov povie NIE?

  OdpovědětVymazat
 22. Nepride vam divne, ze hlavne zeny sa priklanaju tomuto vykladu? Co ked agresor nie je ten muz, ale ta zena. Zena co hovori nie jeho svetu. Napriklad Hitler hovoril "nie" zidom, typicky agresor a vdaka jeho "nie" muselo vela ludi sa skryvat a utekat. Podla mna v pesnicke autor jasne vyjadril, ze jej svet je dokonaly a len by mohla akceptovat aj ten jeho, ktoreho sa nemusi bat, tak ako sa Hitler nemusel bat zidov. Aj ked je pravda, ze mozno netreba chciet po takej zene aby sa zmenila. No milovat zenu, ktora neakceptuje vas svet znamena zit v strachu.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za vložení komentáře.

Tomáš Pour