Kontakt

pomoc@bezpecnavina.cz22. 2. 2018

Co mám dělat aneb zaručený návod! 1/2

Věříte tomu, že se konečně objeví někdo, kdo vám dá ten jediný zaručený návod, jak vyřešit vaší situaci jednou pro vždy? Tak právě pro vás je dnešní video. Pokud vás napadlo, že jsem další šílený guru, který se rozhodl vás spasit, tak se dívejte na video až do konce.

Seminář 13.9.2018 v Praze

5 komentářů:

 1. Ano, přesně tak to je, člověk si to musí odmakat. Jak bylo řečeno, celý život tak funguju a těžko to změnim přes noc. Je to jako s učením jazyků, nic jiného než pravidelná práce...Kurz je výborný začátek a pak je potřeba každodenně aplikovat teorii v praxi. A není to jednoduché, tady musí nastoupit trpělivost a zkoušení. Občas se člověk i na sebe naštve, že mu to nejde, ale nevadí, to k tomu patří. Po čase zjistíte, že se vám víc a víc daří nastavovat hranice i respektovat hranice ostatnich. Krůček po krůčku se zlepšujete. Mně trvá proces už rok a půl a ještě pořád mám co zlepšovat. Ale teď mě tak napadá, že tenhle proces možná úplně nekončí nikdy, obzvlášť když jste došli k pochopení až ve zralém věku jako já a všechny naučené stereotypy chování jsou ve vás opravdu hluboce zakořeněné.Ale funguje to, vyzkoušeno. Držím palce sobě i vám!

  OdpovědětVymazat
 2. Chtela jsem se zeptat.Muj partner se bezduvodne urazi (necim ho asi vyprovokuji a to si davam za ty roky pozor,abych nerekla neco spatne).Nemluvi se mnou treba tri dny,ja se strasne stresuji proc!!,kdyz nevim,co jsem udelala,nebo rekla.Pak to nevydrzim a jdu za nim.

  OdpovědětVymazat
 3. Možná se to naučil doma. Ženy to často dělají. Promluvila bych si s ním o tom, že když nemluví, tak já nevím, co ho trápí, co bych měla podle něj udělat příště jinak a nemůžu nic změnit (samozřejmě pokud to uznám na legitimní požadavek a omluvím se). Dá se též napsat dopis, pokud nelze komunikovat přímo. A taky bych řekla, že pokud to bude opakovat, budu se muset s ním rozejít, protože takto si funkční a spokojené partnerství nepředstavuju. A pak to musím udělat. Jiná cesta z manipulace bohužel nevede.

  OdpovědětVymazat
 4. Mám stejnou zkušenost. Velmi často se manžel urazil , zamknul v loznici a nekomunikoval. Dokonce mi sám rekl, že mě vezme na vědomí, az se omluvím. Já ani nevěděla, co tak strašného jsem provedla. Někdy předcházel z jeho strany nekontrolovaný křik a slovní agrese. Cítila jsem bezmoc a zoufalství. Samozřejmě jsem se omluvila, ac jsem nevěděla za co a dokonce k omlouvám nutila i deti, pokud mel konflikt s nimi. Jednou jsem se dostala v pocitech až na dno a rozhodla se, že už s tím musím něco dělat. Narazila jsem nawww.bezpecnavina.cz, vyplnila dotazník podle projevů manžela a konečně mi docvaklo, kde je problém. Kurz mi pak pomohl naučit se reagovat na tyhle sizuace, hlavně se neomlouvat, to nikam nevede. Nejvíc mě mrzí, že jsem vychovávala i děti, aby se omlouvaly, i když nic neprovedly. Naštěstí jsem pochopila,s dětmi probrala. Je to celé delší cesta, člověk se nepřestane bát ze dne na den, ale má to reseni. Držím palce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po dlouholetých zkušenostech a v mém věku bych takového partnera poslala do někam už ani minutu bych nemarnila čas s idiotem a to jsem v celku velmi tolerantní člověk jen už se nenechám žádným chlapem vydírat a deptat.

   Vymazat

Děkuji Vám za vložení komentáře.

Tomáš Pour